PAYAS FİRMA REHBERİ

Ziyaretçi


...Gönderen Konu: KLİMA İÇ ÜNİTESİNİ KOMBİ İLE ÇALIŞTIRMAK VE İKLİMLENDİRME YAPMAK  (Okunma sayısı 794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PAYAS

  • Yönetici
  • ****
KLİMA İÇ ÜNİTESİNİ KOMBİ İLE ÇALIŞTIRMAK VE İKLİMLENDİRME YAPMAK
GİRİŞ
Merhaba öncelikle yapmak istediğimi kısaca yazayım. Kombide ısınan suyun dış ünitesi bozuk olan klima iç ünitesinden geçirip klima peteklerini ısıtmak ve klima fanıyla odayı hızlıca ısıtmak.

Bunun dışında Yaz içinde ayrıca bahçeye yerin iki mt altına döşenmiş 300MT borudan sirküle ettiğim suyun yer altının dışardaki iklime göre(bu yaşadığım yerde 40 dereceleri buluyor.) düşük olan ısısını (yazın yer altı ısısı yaklaşık 25 derece) soğutmada kullanılacak.


YAPILACAKLAR
1-Daha fazla sıcak suyu sirküle etmek için klima iç ünitesinin gaz giriş çıkış borularından dar olan borunun iç ünite peteğinin dibinden kalın olan yerinden bağlanacak şekilde ayarlanması
2-Klima iç ünitesinin sıcak suyu bağlayabileceniz uygun yere montajı.
3-Klima iç ünitesi ile kombi sıcak suyu bağlantısının yapılması
4-Klima iç ünitesinin elektrik bağlantısının yapılması ve klimanın petekleri ısındığında açılmasını sağlamak için gazlı termostat takılması


ISITMADA BEKLENEN ARTILARI

1-Havayı petekli sistemdeki gibi doğal sirküle ile değil fan ile yaptığından birim zamanda ısıtılabilecek hava oranı yükseldiğinden daha hızlı bir ısınma performansı sağlayacaktır.

2-Hızlı ısınma sağlandığından daha az sürede istenilen ısıya ulaşıldığından daha yüksek ısınım konforu, daha az yakıt ve daha az sirklasyon pompası ve kombi elektrik aksamı çalıştığından daha az elektrik tüketimi yapacağından tasarruf sağlayacaktır.

3-Daha kısa sürede istenilen ısıya ulaştırdığından daha az yanmamış gaz olacağından yakıt tasarrufu ve daha az kombi çalıştırma süresinden dolayı kombi ömrünüde uzatacaktır.

4-Petekler gibi yere yakın montaj etme zorunluluğu olmadığından odanızda petekler gibi yer kaplamayacaktır.

ISITMADA BEKLENEN EKSİLERİ

1-Isınan peteklerin üzerinden hava sirküle etmek için kullanacağı fanın tüketeceği elektrik. Klima iç paneli peteğinin üstüne montajlanacak gazlı termostatla istenilen ısıya ulaşılmadığında kapanacak şekilde ayarlanırsa yaklaşık aylık 6KW elektrik tüketiyor. Günümüzde KW elektrik fiyatı 0,416KRŞ ortalamasında olduğuna göre aylık 6KW X 0,416KRŞ = 2,50TL civarında aylık elektrik tüketimi olacaktır.


PAYAS

  • Yönetici
  • ****
KLİMA SEPERATÖRLERİNİN DAR OLMASI SEBEBİYLE DAHA FARKLI BİR YÖNTEMLE ÇORUM KALORİFERİ TİPİNDE BİRŞEY GELİŞTİRME YAPACAĞIM

 


* .


Yandex.Metrica